Projekta nosaukums: Elektrovadošas polimēru 3D sastatnes kā jauna biomedicīnas stratēģija / Electro-conductive polymeric 3D scaffolds as novel strategies for biomedical applications ( akronīms ESCULAPE)
Projekta līguma numurs: 101131147 - HORIZON-MSCA-2022-SE-01-01
cordis.europa.eu/project/id/101131147
Projekta īstenošanas termiņš: 01.11.2023.-31.10.2027.
Projekta kopējais finansējums: 156,400.00 EUR
Projekta zinātniskais vadītājs: Viktoriia Korniienko (Optisko biosensoru un funkcionālo nanomateriālu laboratorija)
Projekta administratīvais vadītājs: Dace Gulbe
Projekta mērķi:
Projekta ESCULAPE mērķis ir veicināt spēcīgu starpdisciplināru sadarbību, koncentrējoties uz pētniecības un inovācijas virzību biomateriālu, polimēru zinātnes, nanotehnoloģiju, audu inženierijas, mikrobioloģijas un medicīnas jomā. Galvenais mērķis ir radīt jaunus inženiermedicīnas risinājumus reģeneratīvajai medicīnai un elektronikai.
Projektā galvenā loma būs MXenes, kas ir visprogresīvākā divdimensiju materiālu klase, kas sastāv no pārejas metālu karbīdiem/karbonitrīdiem. Šie MXene tiks izmantoti, lai mainītu porainu 3D elektriski vērptu nanosastatņu īpašības. Šīs nanosastatnes savukārt iegūs pielietojumu audu inženierijā reģeneratīvai biomedicīnai un valkājamas elektronikas attīstībai dažādiem audumu veidiem.
ESCULAPE projekta galvenais mērķis ir izveidot sadarbības partnerību, koncentrējoties uz inovatīvu stratēģiju izstrādi progresīviem biomateriāliem. Paredzams, ka šiem biomateriāliem piemīt specifiskas īpašības, piemēram, elektrovadītspēja un bioloģiskā savietojamība, kas ir ļoti svarīgas sirds un nervu audu reģenerācijai, kā arī homeostāzes regulēšanai inducētās pluripotentās cilmes šūnās (iPSC). Turklāt projekta mērķis ir dot ieguldījumu valkājamās elektronikas jomā.
Vairāk lasiet šeit
Viespētnieks Dr. Volodymyr Deineka no 2024. gada 11. līdz 25. aprīlim devās apmaiņas braucienā uz Viļņas universitāti
Apmaiņas brauciena mērķis bija veikt Ti3C2 un Nb2C MXene struktūras aprakstu. Tika salīdzināti dati starp šiem veidiem, kā arī tika noteikts ar nanodaļiņu saistītais raksturlielums. Viļņas Universitātes darbinieki demonstrēja nanomateriālu pētniecības labo praksi. KĀ arī noritēja intensīvva apmācība darbā ar SEM.
Pēc datu iegūšanas tie tika apstrādāti, lai atlasītu labāos paraugus, kas ir atbilstoši savienošanai ar nanošķiedru 3D membāmām. Dr.V.Deineka Viļņas Universitātē demonstrēja dažāda veida polimēru membrānas, kas iegūtas ar elektrovērpšanu, un stāstīja par šo materiālu ražošanas iezīmēm. Diskusijas rezultātā tika izvēlēti optimālie membrānas parametri kā sastatnes MXene uzklāšanai.
Viesu pētījumu rezultāti tiks izmantoti turpmākajos polimēra-MXene membrānu pētījumos uz eksperimentālajiem modeļiem in vitro.
Visi darbi tika organizēti un noritēja sinerģijā ar MSC4Ukraine projektu "Innovative two-dimensional nanomaterials for photo-thermal therapy of melanoma" (Nr. 1232462). (ievietots 26.04.2024. )